Kawa Wrocław

Potrzebna pomoc?

+ 48 514 809 489

+ 48 513 029 252

+ 48 512 958 523

Koszmar kawosza ...

21.01.2017

Koszmar kawosza ...
Wstaje od biurka lub prosto z łóżka i idzie do ekspresu, żeby przygotować sobie ulubioną małą czarną. Tymczasem ekspres mówi: "Hola, hola.  Nie tym razem kolego"

Zamiast podnieś sobie ciśnienie czarnym złotem, wyładowujesz się na Boguducha winnym sprzęcie - bo z kawy nici. Musisz wiedzieć, że 4 na 5 awarii spowodowanych jest zaniedbaniami użytkowników. A cichym niszczycielem jest kamień. Brak regularnego czyszczenia i odkamieniania powoduje trwałe uszkodzenia mechaniczne, zatykane są m.in. wąskie otwory w grzałkach czy niszczone są elektrozawory.

Jak zwykle w takich przypadkach lepiej zapobiegać niż leczyć. Dokładne wskazówki, jak przeprowadzić odkamienianie w swoim urządzeniu, znajdziesz w instrukcji obsługi. Wystarczy trzymać się zaleceń producenta. Zazwyczaj sugerują czyszczenie raz na miesiąc lub po określonej liczbie zaparzonych kaw. Jeżeli nie masz czasu na bawienie się w odkamienianie, w profesjonalnym serwisie za taką usługę - połączoną z przeglądem całego sprzętu - zapłacisz 200 zł. Inwestycja czasu lub pieniędzy z pewnością Ci się opłaci. Jeżeli doprowadzisz do stanu, w którym ekspres nie podaje już wody, na jakiekolwiek naprawy będzie za późno. Wtedy pozostaje tylko wymiana sprzętu na nowy.

Nie chodzi jednak tylko o sprawne działanie sprzętu, ale o zdrowie i smak. Picie kawy z brudnego ekspresu może spowodować wiele problemów zdrowotnych, łącznie z kamienicą nerkową. Zmienia też diametralnie smak naparu, oczywiście na gorszy. Jeżeli używasz ekspres codziennie, pogorszenie jakości będzie następowało stopniowo i możesz go nie zauważyć. Ale uwierz, jeżeli zaparzysz kawę przed czyszczeniem i po, a potem porównasz zawartość obu filiżanek - Twoje kubki smakowe zauważą diametralną różnicę i już nigdy nie sięgniesz po kawę z brudnego ekspresu. Dlatego, żeby napar zawsze był zdrowy i smaczny, dbaj o swój sprzęt.

 

sprzedaż kawy i herbaty wrocław, naprawa ekspresów do kawy Wrocław, naprawa ekspresów Wrocław, Kraków, sprzedaż ekspresów do kawy saeco, Wrocław, Kraków, serwis ekspresów ciśnieniowych Wrocław, Serwis ekspresów do kawy Wrocław, serwis ekspresów Wrocław, sprzedaż saeco, dzierżawa saeco, lirika, aluica, top, de longhi, sanremo, faema, ekspres do kawy, cimbali, wmf, rancilio, kolbowy, ekspresy do kawy, serwis saeco wrocław, seriws de longhi wrocław, serwis lacimbali wrocław, serwis faema wrocław
  • Podziel się:
Poprzedni wpis Następny wpis