Ekspres do kawy Thermoplan BLACK & WHITE 3 – Ekspresy do kawy

Ekspres do kawy Thermoplan BLACK & WHITE 3

Ekspres do kawy Thermoplan BLACK & WHITE 3

Dziś opiszę wam profesjonalny ekspres do kawy Thermoplan B&W 3.

Thermoplan jest jednym z międzynarodowych liderów wśród firm produkujących automatyczne ekspresy do kawy, przeznaczone do profesjonalnego użytku. Przemawiają za tym rygorystyczne normy jakościowe i niezawodność produktów.

BLACK & WHITE3 to ekspres automatyczny, który może przygotować świetną czarną kawę oraz kawę z mlekiem. Solidny młynek z ceramicznymi tarczami pozwala na drobne zmielenie ziaren. Dołączona lodówka posiada 5-litrowy pojemnik na mleko. Cechą sprzętu jest budowa modułowa, co zapewnia prostotę w obsłudze oraz serwisowaniu. Wyposażony w ekran dotykowy z 7-calowym wyświetlaczem LCD. Ekspres do kawy ma automatyczny system czyszczenia. Wystarczy dotknąć przycisk na ekranie, a urządzenie wyświetla krok po kroku jak wykonać pracę samooczyszczenia. Wszystkie rodzaje kaw można elastycznie zmieniać i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

  • ekspres automatyczny
  • ekran dotykowy
  • opatentowany system spieniania
  • kawa
  • herbata
  • mleko (opcja spienienia zimnego mleka)
  • 1 lub 2 młynki
  • lodówka na mleko
  • pojemność hoppera 1,5 kg

To tyle jeżeli chodzi o opis producenta.

Maszyna która do nas trafiła na serwis w celu zdiagnozowania wyprodukowana została w 2011 r.  Po uruchomieniu pojawiał się komunikat „brak pojemnika na ziarna lub zamknij panel” Mimo zamontowanych pojemników oraz zamknięcia panelu komunikat dalej się pojawiał. Przyczyna uszkodzona płyta główna oraz łączenie czujnika panelu z płytą.

Dodatkowo wykonano, przegląd urządzenia oraz odkamienianie, ekspres było mocno zaniedbane, brudny zapleśniały zaparzacz oraz zużyta uszczelka.

 

 

 

 

 

 

 

Po wykonaniu czynności serwisowych, podczas testów wynikła kolejna usterka. Przecieki pojawiły się na elektrozaworach pary podczas czyszczenia.

Tu nasze wielkie zaskoczenie, koszt jednego oryginalnego elektrozaworu ponad 245 CHF. Mamy zasadę, że jeżeli coś można naprawić w profesjonalny sposób to to robimy jeżeli nie to wymieniamy części na nowe. W przypadku tej maszyny koniecznością było znalezienie takiego rozwiązania aby nie obciążyć klienta tak dużymi kosztami. Do wymiany były dwa zwykłe trójdrożne elektrozawory zasilane 24 V. Koszt takiej operacji ponad 2 tyś zł netto. Nie pierwszy raz spotykamy się z tak wysoką ceną za cześć do tego typu profesjonalnych ekspresów do kawy. Rozwiązanie które znaleźliśmy zaoszczędziło klientowi prawie 2 tyś zł. Naprawa zaworów wykonana w profesjonalny sposób bez zbędnych kosztów.

Podsumowanie:

Ekspres profesjonalny jak na kraj pochodzenia przystało, wykonany bardzo staranie, podgrzewany metalowy zaparzacz, bardzo intuicyjny panel sterowania, modułowa budowa sprawia, że serwisowanie tego urządzenia jest przyjemnością. Elementy plastikowe wykonane z dobrej jakości plastiku. Codzienna konserwacja dla obsługi jest również bardzo prosta.

Dużym minusem są koszty związane z częściami zamiennymi oraz boczne i tylna obudowa wykonane z bardzo cienkiego aluminium co powoduje, że drobne uderzenia widać na obudowie.

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *